Blog
22 listopada 2023

Jak czyścić płyty meblowe po obróbce?

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak wyczyścić płytę meblową po obróbce, aby uniknąć uszkodzeń przed ostatecznym oddaniem projektu w ręce klienta. Odkryj również jak sprawnie eliminować powstałe przy pracy ślady, bez marnowania czasu na nieefektywne czyszczenie. 

Czym czyścić płytę meblową? 

Aby skutecznie wyczyścić płytę meblową, wbrew pozorom potrzebujesz tylko dwóch produktów: czystej ściereczki, oraz odpowiedniego preparatu do czyszczenia.

Ściereczka z celulozy lub bawełny

Dlaczego konkretnie taka? Materiał taki jak celuloza lub bawełna jest delikatny, co oznacza, że nie będzie rysować powierzchni czyszczonej płyty meblowej. 

Ponadto ściereczki z celulozy lub bawełny:

 • Są niepylące: Nie pozostawiają problematycznych włókien ani pyłków. 
 • Dobrze pochłaniają płyny: Celuloza i bawełna są materiałami, które dobrze absorbują płyny. Dzięki czemu sprawnie usuwają powstałe przy obróbce plamy i ślady. 
 • Są bezpieczne dla różnych rodzajów powłok i wykończeń mebli. Nie zawierają ostro kantowanych lub twardych elementów, które mogłyby uszkodzić delikatne powierzchnie. 

Uwaga: Upewnij się, że używany środek do czyszczenia nie powoduje reakcji chemicznej ze ściereczką. Zaleca się stosowanie bezbarwnej ściereczki, aby uniknąć ryzyka przebarwień na powierzchni mebla, które mogłyby zmienić jego kolor lub odcień.

Preparat do czyszczenia płyt meblowych

Wybierz specjalistyczny środek czyszczący, który charakteryzuje się skutecznym działaniem na powierzchniach, na których będziesz pracować. Upewnij się, że preparat jest wszechstronny i efektywnie radzi sobie z różnorodnymi rodzajami zabrudzeń. Warto wybrać produkt, który spełnia Twoje oczekiwania zarówno pod względem skuteczności, jak i zastosowania na konkretnych powierzchniach.

Płyn do czyszczenia Folmag to specjalistyczny preparat do czyszczenia płyt meblowych, przeznaczony do celów profesjonalnych i przemysłowych. 

Folmag FOLCLEAN  

 • Wykazuje silne działanie czyszczące. Szybko usuwa wszelkie powstałe zabrudzenia. Tłuszcz, pozostałości kleju, ślady ołówka i markera czy zanieczyszczenia powstałe w wyniku oklejania płyt meblowych, przestają być widoczne. 
 • Działa na wielu powierzchniach. Sprawnie wyczyścisz nim powierzchnię lakierowaną płyty meblowej, powierzchnię powlekaną, jak i również tworzywo sztuczne czy metal. 
 • Jest bezbarwny.
 • Pozostawia miły cytrusowy zapach. 
 • Szybko odparowuje i nie pozostawia smug.
 • Występuje w pojemnościach: 100 i 500 ml

Jak wyczyścić płytę meblową? 

 1. Przed zastosowaniem środka czyszczącego wykonaj próbę przydatności. Nanieś niewielką ilość produktu na płytę, aby sprawdzić jej trwałość wybarwienia. Uwaga! Produktu Folmag FOLCLEAN nie zalecamy używać na powierzchnie świeżo malowane, woskowane oraz skórę. 
 1. Czyszczoną powierzchnię przetrzyj nasączoną preparatem ściereczkę, a następnie osusz. W razie potrzeby czynność powtórz. 
 1. Voilà! Ciesz się czystą powierzchnią płyty meblowej, bez uporczywych pozostałości kleju, ołówka, markera czy tłuszczu. 

Zapytaj o produkt tutaj.

Autorzy: Folmag