Блог
October 27 2023

Вибір та встановлення меблевої кромки – вичерпний посібник

Obrzeża meblowe – zapewniają estetyczny wygląd mebli i znacząco zwiększają ich trwałość i funkcjonalność. W tym przewodniku omówimy, jak wybrać i zainstalować obrzeża meblowe, aby osiągnąć doskonały efekt w swoich projektach meblowych.

Obrzeża meblowe 

Obrzeża meblowe, nazywane również okleinami krawędziowymi lub kantówkami, to cienkie paski materiału, zwykle wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna, które służą do pokrywania i zabezpieczania krawędzi mebli. Główne funkcje obrzeży meblowych to:

  • Ochrona krawędzi: Chronią meble przed uszkodzeniami, takimi jak odpryski, wgniecenia czy wilgoć.
  • Bezpieczeństwo: Chronią nas przed przypadkowymi urazami związanymi z ostrymi krawędziami.
  • Trwałość: Poprawiają trwałość mebli, zapobiegając odpryskiwaniu i wytarciu się krawędzi.
  • Estetyka: Dodają eleganckiego wyglądu meblom, maskując surowe krawędzie płyt meblowych.

Jakie obrzeża meblowe wybrać?

1. Zwróć uwagę na materiał

Najpopularniejsze materiały używane do produkcji obrzeży meblowych to PVC, ABS, aluminium i drewno. Wybór zależy od stylu mebli oraz ich przeznaczenia. PVC i ABS są trwałe, łatwe w pielęgnacji i dostępne w wielu kolorach. Drewno nadaje meblom naturalny, elegancki wygląd, ale może wymagać więcej konserwacji.

2. Dopasuj odpowiednią grubość i szerokość obrzeży meblowych

Grubość i szerokość obrzeża meblowego powinny być dobrane z uwzględnieniem grubości materiału, który pokrywają. Upewnij się, że wybierasz obrzeże o odpowiednich wymiarach, aby osiągnąć dobry efekt finalny. 

3. Dobierz kolor, który będzie pasował najlepiej 

Dostępność kolorów obrzeży meblowych Folmag jest szeroka, więc można dostosować je do kolorystyki mebli lub pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Dobrze dopasowany kolor może zintegrować mebel z resztą wnętrza.

Jak zamontować obrzeże meblowe?

Krok 1. Przygotowanie

Upewnij się, że powierzchnia mebla jest czysta, sucha i pozbawiona wszelkich nieprawidłowości. Przytnij obrzeże na odpowiednią długość, pozostawiając niewielki zapas.

Krok 2. Nakładanie kleju

Nanieś klej (najlepiej klej cieplny lub kontaktowy) na krawędź mebla i na tył obrzeża meblowego. Pamiętaj o równomiernym rozprowadzeniu kleju.

Krok 3. Montaż

Dokładnie dociśnij obrzeże meblowe do krawędzi mebla. Użyj wałka dociskowego, aby usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza i zapewnić mocne przyklejenie.

Krok 4. Wykańczanie

Po zainstalowaniu obrzeża usuń nadmiar materiału lub ewentualne ślady kleju. Warto wykorzystać pilnik do wygładzenia krawędzi.

Decydując się na instalację obrzeży meblowych, dokonujemy wyboru, który ma wpływ nie tylko na estetykę, ale także na praktyczność i bezpieczeństwo mebli. Obrzeża chronią przed uszkodzeniami, dodają elegancji oraz wydłużają żywotność mebli. 

Zachęcamy do eksperymentowania i tworzenia unikalnych projektów meblowych, wykorzystując potencjał, jaki oferują obrzeża meblowe. Dzięki nim Twoje meble będą nie tylko funkcjonalne, ale także staną się prawdziwym dziełem sztuki we wnętrzu.

W naszym asortymencie znajdziesz obrzeża z najwyższą jakością wykonania. Dzięki dopasowaniu przez nas kolorystyki obrzeży do płyt meblowych dostępnych na rynku, łatwo znajdziesz rozwiązanie odpowiadające Twoim indywidualnym potrzebom. Skontaktuj się z nami poprzez formularz, a nasi eksperci pomogą Ci w doborze obrzeży, które spełnią Twoje oczekiwania. 

Obrzeża meblowe

Автори: Folmag